Mailadresser:
styret@lsbg.org
forslag@lsbg.org
webansvarlig@lsbg.org
medlemsansvarlig@lsbg.org
   
 
 
 Neste medlemsmøte: Onsdag 4. februar 2009 
  Hjem   Kontaktpersoner   Presse   Medlemmer   Om oss   Forum   Presentasjoner   Møter       
 
Medlemsmøte 6. februar 2008

Vi ønsker velkommen til medlemsmøte i Lotus Software Brukergruppe:
Velkommen til et nytt LSBG år !


Dato: 6. februar 2008Godbiter denne gang:
Lotusphere 2008 !!



Tid: 0900-1515
Varighet:1 dag
Sted: Hos Symfoni software - Wergelandsveien 1 -
vis a vis Radisson SAS,
Påmelding via web:Klikk her





En stor takk til dagens lokasjons- og lunsjsponsor.

Agenda

08:30-09:00Registrering
Møt opp i god tid - og ta med ditt LSBG nøkkelbånd !

09:00-09:15Velkomst ved Symfoni

Symfoni Software
09:15-10:00Oppsummering fra Lotusphere 2008 - Del I
Hva skjedde på Lotusphere 2008? Hva er siste nytt, hva kommer og hvilke inntrykk sitter vi igjen med? Få siste nytt - i klartekst !


Renate Winter
Guy Poupart
Rune Carlsen
Novo Consult
Ergo Group
Item Consulting
10:15-11:00Oppsummering fra Lotusphere 2008 - Del II
Hva skjedde på Lotusphere 2008? Hva er siste nytt, hva kommer og hvilke inntrykk sitter vi igjen med? Få siste nytt - i klartekst !

11:15-12:00Component Symfoni
En av de mest spennende nyheter i Notes 8 er muligheten for å lage Composite Applications. Dette gir et vell av nye muligheter for utvikling av Notes applikasjoner og danner grunnlaget for en helt ny tankegang mhp. applikasjoner. Mulighetene for integrasjon med eksisterende Notes applikasjoner og andre software verktøy blir dramatisk utvidet. Symfoni Software har jobbet med dette i lengre tid og vil gjennomgå sin erfaring så langt og vise hvilke muligheter dette gir og hvilke utfordringer de har støtt på. Symfoni tror Composite Applications vil kunne hjelpe kundene et langt skritt videre. Blir det framover en hverdag der man får integrert de ulike deler av bedriften og man ikke lenger opplever dobbeltlagring og vanntette skott?


Kjetil AndenæsSoftware Architect hos Symfoni Software AS
12:00-12:45Lunsj

12:45-13:30Dynamisk Notes 8 !
Notes 8 åpner for helt nye muligheter for tilpasning og plugins. Workplace Consulting har den siste tiden arbeidet med tilpasning av Lotus Notes 8 klienten for flere Notes installasjoner. Aktiv bruk av Expeditor har gitt oss store muligheter, men også en del hodebry. Vi ser på endringer av "Theme", utvidelse av søkefelt/funksjonalitet og implementering av Notes plugins.

Simo Martomaa
Henrik Løvfold
Workplace
Consulting AS
13:45-14:30Business Process Modeling ...
CoPro Prosess Designer er en løsning for Business Process Modeling der kvalitetssjefen og andre prosesseiere selv kan sitte å modellere i et tegneverktøy og selv detaljere og visualisere prosessene. I tillegg kan hver enkelt, på laveste nivå i prosesshierarkiet, knytte prosesser mot kvalitetsdokumenter, rutiner og instrukser. Verktøyet er svært brukervenlig uten krav til spesiell teknisk kompetanse. Løsningen er tett integrert med MS Visio hvor dokumenter tilknyttes samt publiseres. CoPro Prosess Designer er en del av CoPro kvalitetssystem og er et resultat av våre kunders krav om dynamisk å kunne designe og publisere nye prosesser uavhengig av teknisk kompetanse. Resultatet er en meget brukervennlig applikasjon, som gir gode resultater og store besparelser for den enkelte bedrift.


Eilif Monrad Krohn, Bjørn TollefsrudA-Vision
CoPro
14:30-14:35Oppsummering
Dagen i dag. Hva har skjedd siden sist, hva skjer videre? Hva er status i styret for LSBG? Trekning av premise.

14:35-1515Årsmøte

"After-Notes"
Informasjon kommer


Om påmeldingen
Vær oppmerksom på at påmeldingen er bindende!
Om du allikevel må melde avbud, er det fint om du sender oss en e-post om det.

Pris: Gratis for medlemmer, kr 500 for ikke-medlemmer

Det ER begrensning på antall plasser, bekreftelse/påminnelse blir derfor sendt ut en uke før møtet.
Påmeldinger opp til max antall gjøres på "først til mølla" basis. Dermed er det bare å melde seg på først som sist for å være sikker på å få plass!

Adkomstbeskrivelse:


Evt se her : http://www.symfoni.no/symfoniweb/sym001.nsf/$all/E76CC00392B78909C125719D003B34E8




 
 
w w w . l s b g . o r g
© LSBG 2003/2004